fbpx
środa, 20.01.2021

Cisza

Cisza – jak ją postrzegamy? Czym dla nas jest? Generalnie cisza przeraża, ale myślę, że to wynika z kulturowych uwarunkowań.

Cisza przed burzą, grobowa, czy martwa cisza – to zwroty, które wszyscy znamy. Cisza jest w nich synonimem bólu, śmierci, smutku i samotności.

Cisza przedstawiona za pomocą zdjęcia.

Nie rozumiem tego, bo ja od dziecka kocham ciszę. Lubię pobyć sama. Kiedyś często wymykałam się z domu do lasu albo nad rzekę, żeby posiedzieć i pomyśleć. Teraz też mam takie chwile i bardzo są mi potrzebne.

Nigdy się ich nie obawiałam i nie obawiam się ich teraz. Pewnie dzięki temu, że od zawsze otaczali mnie ludzie, których miłość mocno czuję. Oni ze mną zawsze są, nawet wtedy, kiedy nie ma ich przy mnie fizycznie.

Cisza nie kojarzy mi się ani z samotnością, ani ze smutkiem. Oczywiście może potęgować uczucie samotności i potrzebna jest do odczuwania smutku i straty, ale nie musi być straszna. Chwile z ciszą to praca nad sobą i kontakt z własnym ja. Można ją też celebrować z bliskimi ludźmi i to jest coś cennego i niesamowitego.

Momenty z ciszą, to te w których można dotknąć pewnego rodzaju nieśmiertelności.

Nasze ciało nie liczy się zupełnie. Jesteśmy nadzy. Nagie jest nasze jestestwo, emocje i myśli. Przed sobą możemy być całkowicie szczerzy.

Możemy się pozbyć wszystkich masek związanych z socjalizacją. Być w pełni sobą. Bez zastanawiania się, co wypada, a co nie.

Cisza przedstawiona za pomocą zdjęcia.

Ciszę powinniśmy doceniać jeszcze bardziej w dzisiejszych czasach, które prowadzą do przebodźcowania. Myślę, ze o wiele trudniej jest ją teraz odnaleźć i się w niej zanurzyć. Dostajemy mnóstwo sygnałów jak żyć i funkcjonować, dlatego mamy obawy dotyczące naszych wyborów.

Cisza przedstawiona za pomocą zdjęcia.

I poza wszystkim, moja osobista cisza, jest pełna dźwięków i kolorów. To nie jest pustka, lecz bogactwo odczuć.

Moja cisza jest wolnością, oczyszcza z toksyn i kształtuje moje własne ja.

Cisza to wszystkie zmysłowe doznania w mojej głowie, które wtedy mają szansę do mnie dotrzeć.

Cisza jest darem, tylko trzeba z niej mądrze korzystać.

Poprzedni artykułZ szyciem przez życie
Następny artykułWłókna – co to takiego?

Koniecznie przeczytaj

Tkaniny i dzianiny – czym się różnią?

Tkaniny i dzianiny często są mylone, bo wydaje nam się, że to po prostu materiały. Dlaczego to nie to samo? Myślę, że ten artykuł nie pozostawi żadnych wątpliwości.

Moje top 5 sklepów z materiałami

Na początku mojej przygody z szyciem trochę po omacku szukałam tkanin i dzianin. Z czasem, kiedy nauczyłam się rozpoznawać materiały wyklarowało się moje top 5 ulubionych sklepów internetowych z materiałami włókienniczymi i nie tylko.

Włókna – co to takiego?

Jeszcze do niedawna nie widziałam różnicy pomiędzy rodzajami włókien, tkaninami, dzianinami i innymi wyrobami włókienniczymi. A to przecież informacje , które bardzo ułatwiają chociażby odzieżowe zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj